تبلیغات
mahyar
kjhafsjkfsahkh

باصفا

برای شما که موهایتان را دوست دارید :[فقط برای دخترها , ]

بهداشت مو وپوست و علت ریزش مو وراههای جلوگیری و تقویت آن
عوامل ریزش موها و راههای جلوگیری و تقویت آن

از نظرفیزییولوژی مو از چهار قسمت تشکیل شده است

۱ـ کیوتیکال ( یا قسمت خارجی ) ۲ـ کورتکس یا ( سفیده مو ) ۳ـ میدولایا (لوله تغذیه ) ۴ـ پیاز مو

در ساختمان کلی مو از ریشه تا انتها بهیچوجه رگ خونی وعصب وجود ندارد . کار پولکهای مو محافظت از نور وشستشو می باشد. پولکهای مودر حالت عادی روی هم خوابیده اند ولی در صورت تماس با مواد شیمیایی تحریک شده و باز می شوند ودر آن زمان است که مواد شیمیایی مانند دکلره ورنگ داخل مو نفوذ کرده و می توانند مو را بیرنگ یا رنگ کنند.بعد از رنگ ودکلره ۴ روز طول می کشد تا پولکهای مو به حالت عادی باز گردد که با مصرف شامپو این کار با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

ریزش مو در روزبین ۱۰ تا ۳۰ تار مو می باشد که اصلا جای نگرانی نیست . علتهای ریزش غیر طبیعی موها به شرح زیر است .

۱ـ کمبود مواد غذایی ۲ـ ضعیف شدن پیاز مو ۳ـ ترشح اضافی غدد چربی مو ۴- رژیم غذایی ۵ـ عمل جراحی ۶ـ شوکهای عصبی

اولین ملتی که رنگ موها را به وجود آوردندچینی ها بودند که در سه هزار سال پیش از برگ و ریشه درختان رنگ درست می کردند . بعد از چندین سال آب معدنی خاصی کشف کردند که وقتی دو ماه از این آب معدنی می خوردند موهایشان رنگ می شد. حدودا ۱۰۰ سال می باشد که از تاریخ کشف رنگهای شیمیایی می گذرد.که استقبال از این رنگها در قاره اسیا به دلیل تیره بودن رنگ موهایشان بیشتر شد

افرادی هستند که بطور ارثی دچار طاسی مو می شوند که تاکنون هیچ ماده ای برای درمان طاسی سرکشف نشده فقط آقایون وخانمهایی که دچار چنین مشکلی می باشند از سن ۳۰ سال به بالا.می بایست موهایشان را از رنگ امیزی مکرراکیدا خودداری کنند وهر ماه موهایشان را تقویت کنند که این کار در جلوگیری از شدت ریزش موهایشان بی تاثیر نیست.

راههای جلوگیری از ریزش موها و تقویت آن

۱- مصرف ویتامینهای قوی وموثرمنظورم ویتامین بناول وهارکولهایی که در فروشگاهها موجود است نیست . اگر می خواهید در منزل موهای خود را تقویت کنید از ویتامین جوانه گندم که در دو نوع درجه یک ودرجه دو در بازار موجود است استفاده کنید که درجه یک آن بسیار مفید می باشد نصف قاشق از این ویتامین را بایک لیوان آب مخلوط کنیدو به مدت ۳۰ دقیقه روی سرتان بگذارید. و در نظر داشته باشید بعد از ویتامینه موهارا شامپو نکنید و از کشیدن سشوار جلوگیری کنید. مصرف دو ماه از این ویتامین انهم هفته ای یک باربسیار درمان موثر در ریزش شدیدترین  موها می باشد.

۲ـ خانمهایی که از ریزش ویا کم پشتی موهای ابرو و ریزش جلوی موهای سرشان رنج می برند می توانند از قطره رزماری که در همه عطاریها موجود است استفاده کنند برای پر پشتی ابروها ۳ قطره درروزو پرپشتی جلوی موهای سر ۷ تا ۸ قطره ان اثر معجزه اسایی دارد.آقایون نیز می توانند آز این قطره برای رویش جلوی می سرشان استفاده کنند.

۳- استفاده از شامپوها ونرم کننده های  مناسب برای موی سر شامپویی برای موی سر مناسب می باشد که موها را شفاف ودرخشنده کند .شامپوهای تخم مرغی به دلیل داشتنph مناسب با توجه به شرایط آب وهوایی کشورمان مناسبترین شامپوها برای موهای طبیعی میباشد.

توصیه من به خانمها : هرگز موهایتان را در منزل رنگ امیزی نکنید زیرا رنگ آمیزی موها نیاز به داشتن اطلاعات رنگشناسی و تخصص در کار ترکیب رنگها دارد که در حیطه کاری آرایشگران است . شما به دلیل عدم آشنایی با میزان ترکیبات رنگ موهایتان را از حالت طبیعی خارج کرده و صدمات جبران ناپذیری به ان می زنید .

دختر خانمها و آقا پسران از استفاده مکرر ژلها وواکس موها اکیدا خودداری کنید زیرا این محصولات دارای مواد شیمیایی قوی هستند که موجب ریزش مو وهمچنین سفیدی زودرس موها میشوند. برای درست کردن وحالت بخشیدن به  موهایتان می توانید از ژل استلینگ که به ژل خیسی مو شناخته شده استفاده کنید که حالت زیباتری به موهایتان می بخشد.

دوستان عزیز هر سوالی دارید در قسمت کامنتها مطرح کنید و من درقسمت کامنتها پاسخ سوالات شما را خواهم داد که در خصوص همین موضوع باشد

نوشته شده در سه شنبه 22 شهریور 1384 و 10:09 ق.ظ توسط مهیار

ویرایش شده در - و -مطالب قبلـــــــی ...
◊ ...-
◊ اینم از البوم جدید شهره...-
◊ این هم از البوم جدید سیاوش...-
◊ ...-
◊ برای شما که موهایتان را دوست دارید...-
◊ ...-
◊ این فصل حتما سانسور میشه...-
◊ ...-
◊ ...-
◊ ...-
◊ اهری پاتریا حال کنن...-
◊ فیلتر شکن ۲۰۰۵...-
◊ ...-
◊ ...-
◊ ...-


صفحــــــات ...
jusyssghfasfhgas